Niesamowite meble

Niesamowite meble

Posiadanie oryginalnych mebli w domu nadaje wnętrzu niesamowitego wyglądu. Ten charakter i ten klimat nie jest do opisania. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które dizajnerskie meble mają w salonie czy w More »

Tanie drewno z którego warto skorzystać

Tanie drewno z którego warto skorzystać

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czym jest drewno egzotyczne i czy faktycznie powinniśmy w nie inwestować. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość z nas nie More »

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Marketing to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina. Dzięki temu mamy dostęp do coraz nowszych rozwiązań i narzędzi marketingowych. Mogą z nich korzystać wszyscy, jednak to głównie z myślą o przedsiębiorcach proponowane są More »

Jak to jest z tarasem?

Jak to jest z tarasem?

Chciałbym, żebyśmy podyskutowali nad tym jak to jest z tymi tarasami? Wiem, że są tacy, którzy uważają, że taras jest dobrym rozwiązaniem. Wiem też, że są tacy, którzy uważają, że taras nie More »

Tekścik o kołdrze puchowej

Tekścik o kołdrze puchowej

Jak widzicie, postanowiłem w pewien sposób wyróżnić kołdrę puchową. Dlaczego wybrałem kołdrę puchową? Wybrałem kołdrę puchową, ponieważ jest to kołdra, która gwarantuje głęboki i relaksacyjny cen. Myślę, że już taka argumentacja dużo More »

 

Stanowisko pracy: inżynier budowy

Zapotrzebowanie na osoby zatrudnione na stanowisku inżynier budowy w budowlance jest ogromne. Są to osoby, które kierują ogółem prac budowlanych przy realizacji danego zlecenia. Każdy plac budowy i każda ekipa budowlana musi posiadać osobę, która nimi właściwie pokieruje.

Inżynier budowy, jeżeli posiada uprawnienia także do projektowania, zajmuje się również projektowaniem obiektów budowy. Aby zdobyć tego typu uprawnienia, należy wcześniej odbyć praktykę w biurze projektowym. Inżynier budowy może posiadać również tylko uprawnienia wykonawcze. Niezależnie od rodzaju uprawnień i specjalizacji, zawsze musi mieć on wykształcenie wyższe lub średnie, budowlane oraz odbytą praktykę na placach budowy. Aby uprawnienia budowlane mogła otrzymać osoba posiadająca wykształcenie zawodowe, musi mieć ona dyplom mistrza.

Budownictwo jest gałęzią niezwykle szeroką i różnorodną, dlatego też inżynierowie budowy mają specjalizacje, w zakresie których wykonują swoją pracę. Do specjalizacji tych należą: specjalizacja konstrukcyjno – budowlana, mostowa, wyburzeniowa, telekomunikacyjna, kolejowa, architektoniczna, drogowa, instalacyjna (urządzenia cieplne, inżynier budowy gazowe, wodociągowe, kanalizacyjne) oraz instalacyjna (urządzenia elektryczne, elektroenergetyczne).

Miejsca zatrudnienia

W zależności od posiadanej specjalizacji oraz uprawnień, inżynier budowy może podjąć pracę w wielu miejscach. Młodzi ludzie, absolwenci politechnik, szukają pracy na budowach lub w biurach projektowych, co daje im możliwości zdobycia niezbędnych kwalifikacji i uprawnień oraz doświadczenia zawodowego.

Możliwości zawodowe inżyniera budowy nie ograniczają się jednak tylko do tego. Może on z powodzeniem zostać zatrudniony jako menedżer projektu, przy komunikacji, czy jako specjalista ds. mechaniki gruntów. Ponadto poszukuje się inżynierów budowy do pracy przy instalacjach podziemnych czy w budownictwie wodnym, a także, jako specjalistów w dziedzinie fizyki budowli.