Niesamowite meble

Niesamowite meble

Posiadanie oryginalnych mebli w domu nadaje wnętrzu niesamowitego wyglądu. Ten charakter i ten klimat nie jest do opisania. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które dizajnerskie meble mają w salonie czy w More »

Tanie drewno z którego warto skorzystać

Tanie drewno z którego warto skorzystać

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czym jest drewno egzotyczne i czy faktycznie powinniśmy w nie inwestować. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość z nas nie More »

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Marketing to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina. Dzięki temu mamy dostęp do coraz nowszych rozwiązań i narzędzi marketingowych. Mogą z nich korzystać wszyscy, jednak to głównie z myślą o przedsiębiorcach proponowane są More »

Jak to jest z tarasem?

Jak to jest z tarasem?

Chciałbym, żebyśmy podyskutowali nad tym jak to jest z tymi tarasami? Wiem, że są tacy, którzy uważają, że taras jest dobrym rozwiązaniem. Wiem też, że są tacy, którzy uważają, że taras nie More »

Tekścik o kołdrze puchowej

Tekścik o kołdrze puchowej

Jak widzicie, postanowiłem w pewien sposób wyróżnić kołdrę puchową. Dlaczego wybrałem kołdrę puchową? Wybrałem kołdrę puchową, ponieważ jest to kołdra, która gwarantuje głęboki i relaksacyjny cen. Myślę, że już taka argumentacja dużo More »

 

Środki ostrożności podczas montowania elementów metalowych

Części metalowe, takie jak podkładki i towarzyszące im inne elementy konstrukcyjne wymagają niejednokrotnie zastosowania się do szczególnych środków ostrożności. Takie obostrzenia dotyczą zwłaszcza pracowników, dla których miejscem pracy jest pole ogromnej budowy. Wiele ludzi i dużo pracy powoduje, że nieraz tacy pracownicy chcą jak najszybciej wykonać zlecone im zadania. Zwykle jest to błędne podejście do tematu. Pośpiech jest najgorszym doradcą podczas tworzenia konstrukcji, które przecież mają służyć ludziom na lata. Montowanie konstrukcji stalowych czy wykonanych z innych materiałów należy przeprowadzać zawsze z wykorzystaniem podstawowych środków bezpieczeństwa i higieny pracy.

Co prawda, montując małe elementy takie, jak śruby i podkładki nie musimy tak bardzo przestrzegać wszystkich zasad, ale jednak podstawowe z nich powinny być zawsze przestrzegane, niezależnie od charakteru wykonywanego zajęcia. Pierwszym z nich jest korzystanie z odpowiedniej odzieży roboczej. Oprócz uniknięcia trudno usuwalnych plam odzież robocza często jest bardziej odporna na uszkodzenia.

Kolejnym przepisem, który jest obowiązkowo przestrzegany podczas takich prac, jak wiercenie czy nitowanie jest noszenie okularów ochronnych. Co prawda, na przykład montaż podkładki czy zwykłej śruby nie wymaga założenia okularów, ale w przypadku prac, podczas których mogą jakieś materiały ulegać pyleniu albo możemy uszkodzić sobie oczy odłamkami metali jest to konieczne. Bardzo często, zwykle w przypadku korzystania z urządzeń powodujących wibracje również obowiązkowe jest korzystanie ze specjalnych słuchawek tłumiących szkodliwe dźwięki.

Zmysły pracownika fizycznego takie, jak słuch czy wzrok są dobrze chronione nawet podczas najgroźniejszych prac, ale aby zapewnić sobie bezpieczeństwo trzeba bezwzględnie stosować się do obowiązujących przepisów. W przypadku budowy, która ma większe rozmiary niezastosowanie się do przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy może skutkować nawet karami finansowymi w przypadku ewentualnej kontroli.