Niesamowite meble

Niesamowite meble

Posiadanie oryginalnych mebli w domu nadaje wnętrzu niesamowitego wyglądu. Ten charakter i ten klimat nie jest do opisania. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które dizajnerskie meble mają w salonie czy w More »

Tanie drewno z którego warto skorzystać

Tanie drewno z którego warto skorzystać

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czym jest drewno egzotyczne i czy faktycznie powinniśmy w nie inwestować. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość z nas nie More »

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Marketing to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina. Dzięki temu mamy dostęp do coraz nowszych rozwiązań i narzędzi marketingowych. Mogą z nich korzystać wszyscy, jednak to głównie z myślą o przedsiębiorcach proponowane są More »

Jak to jest z tarasem?

Jak to jest z tarasem?

Chciałbym, żebyśmy podyskutowali nad tym jak to jest z tymi tarasami? Wiem, że są tacy, którzy uważają, że taras jest dobrym rozwiązaniem. Wiem też, że są tacy, którzy uważają, że taras nie More »

Tekścik o kołdrze puchowej

Tekścik o kołdrze puchowej

Jak widzicie, postanowiłem w pewien sposób wyróżnić kołdrę puchową. Dlaczego wybrałem kołdrę puchową? Wybrałem kołdrę puchową, ponieważ jest to kołdra, która gwarantuje głęboki i relaksacyjny cen. Myślę, że już taka argumentacja dużo More »

 

Spawanie przemysłowe

Przemysłowe spawanie metodą TIG wymaga, aby rysy szlifierskie nie doprowadzały do rozbijania plazmy. W takich wypadkach elektroda wolframowa powinna być wzdłużna. Trzeba też zadbać o jakość wykorzystywanego argonu, musi mieć on klasę przynajmniej 4,5, jeśli naprawdę myślimy o fachowym spawaniu rur i innych elementów. Przed pracą w warunkach przemysłowych drut musi być również odgazowany próżniowo. Wymaga się również, aby urządzenie były zaopatrzone w soczewkę do przepływu laminarnego. Wszystkie te wymieniona kryteria muszą być spełnione, aby sprawa metodą TIG było wykonane właściwie.

Uwaga przegrzanie

Spawanie każdą inną metodą mija się z celem, ponieważ musimy obniżyć temperaturę ogólną jeziorka co pozwoli uniknąć przegrzania spawanego materiału a tylko spawarka do TIG-u wyposażona w woltomierz pozwoli nam pracować tak, aby napięcie nie było wyższe niż 8 V. spawanie rur to więc bardzo trudne zajęcie większość pracowników zajmujących się spawaniem zazwyczaj utrzymuje łuk, w którym napięcie jest nieco wyższe wynosi ono wtedy 15 V. Spawana stal zawsze więc powinna być dodatkowo zabezpieczona po to, aby lepiej można było na niej pracować.

Spawanie rurek ze stali kwasoodpornych

Warto zauważyć, że spawanie rur takich do 3 mm grubości jest w miarę proste. Wystarczy szczepić dane punkty na styk, nie może być szczeliny. Szczep powinien uwzględniać trzy grubości, a także odległość między danymi szczepami. W przypadku pierwszej warstwy materiału spawacz nie wykorzystuje spoiwa a przetopienie ścianek kontrolowane, jest dzięki obniżaniu się jeziorka.

W przypadku drugiej warstwy spawanie grubych rur jest trudniejsze bowiem trzeba wykonać w rowku warstwę uszczelniająca a jest to ten sam otwór, który powstał po ułożeniu pierwszej warstwy. Pamiętajmy, że zakończenia ściegów muszą być przesunięte. Czasem rura źle radzi sobie z ciśnieniem wówczas spoina, powinna zostać jedno ściegowa. Spawanie rur cienkościennych odpornych na kwas na styk wymaga punktu stycznego do samej rury. Jak więc sami widzimy