Niesamowite meble

Niesamowite meble

Posiadanie oryginalnych mebli w domu nadaje wnętrzu niesamowitego wyglądu. Ten charakter i ten klimat nie jest do opisania. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które dizajnerskie meble mają w salonie czy w More »

Tanie drewno z którego warto skorzystać

Tanie drewno z którego warto skorzystać

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czym jest drewno egzotyczne i czy faktycznie powinniśmy w nie inwestować. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość z nas nie More »

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Marketing to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina. Dzięki temu mamy dostęp do coraz nowszych rozwiązań i narzędzi marketingowych. Mogą z nich korzystać wszyscy, jednak to głównie z myślą o przedsiębiorcach proponowane są More »

Jak to jest z tarasem?

Jak to jest z tarasem?

Chciałbym, żebyśmy podyskutowali nad tym jak to jest z tymi tarasami? Wiem, że są tacy, którzy uważają, że taras jest dobrym rozwiązaniem. Wiem też, że są tacy, którzy uważają, że taras nie More »

Tekścik o kołdrze puchowej

Tekścik o kołdrze puchowej

Jak widzicie, postanowiłem w pewien sposób wyróżnić kołdrę puchową. Dlaczego wybrałem kołdrę puchową? Wybrałem kołdrę puchową, ponieważ jest to kołdra, która gwarantuje głęboki i relaksacyjny cen. Myślę, że już taka argumentacja dużo More »

 

Różne aspekty działalności osób zatrudnionych w dziale personalnym

W przeciwieństwie do na przykład działu administracyjnego czy działu produkcji w danej firmie, dział personalny ma niezwykle wiele zadań do zrealizowania. Najpowszechniejszą działalnością tej podstruktury firmy jest zarządzanie kompetencjami. Należy jednak pamiętać, że dział personalny nie tylko nadzoruje on zatrudnianie i zwalnianie, a także różnego rodzaju migracje pracowników, ale także wystawia opinie na ich temat.

Planowanie odpowiednich strategii korzystnych dla rozwoju firmy i wdrażanie ich w życie to kolejny obowiązek pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie kompetencjami. Bardzo często wraz z planowaniem rozwoju i wzrostu na przykład produkcji czy sprzedaży usług pracownicy tegoż działu formułują odpowiednie wnioski z prośbami o dofinansowanie.

Odkąd Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, wiele funduszy można uzyskać właśnie z tego źródła i monitorowanie sytuacji na bieżąco odnośnie funduszy europejskich jest kolejnym zadaniem do wykonania przez dział personalny. zarządzanie kompetencjami zatem to nie tylko działalność mająca na celu rozwijanie struktur zatrudnienia w danym przedsiębiorstwie, ale to pojęcie obejmuje także mniej bezpośrednio związane z tym aspektem czynności.

Pracownicy działu personalnego muszą być wszechstronnie wykształceni. Bardzo dobrze byłoby, gdyby kandydat na takie stanowisko cechował się szczególnym typem usposobienia, był towarzyski i lubił gromadzić informacje na nieznany mu temat. Szybka nauka a także znajomość branży będą tylko kolejnymi atutami, które mogą zwiększyć szanse na zatrudnienie potencjalnego kandydata. Kolejnym atutem kandydata na takie stanowisko byłaby dyspozycyjność. Bardzo często pracownicy działu personalnego muszą być dyspozycyjni przez czas dłuższy niż jest to przewidziane zgodnie z umową o pracę. Istnieją bowiem okresy bardziej wytężonej pracy takie, jak na przykład przeprowadzanie procesu rekrutacyjnego czy wprowadzenie w czyn systemu ocen pracowniczych.