Niesamowite meble

Niesamowite meble

Posiadanie oryginalnych mebli w domu nadaje wnętrzu niesamowitego wyglądu. Ten charakter i ten klimat nie jest do opisania. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które dizajnerskie meble mają w salonie czy w More »

Tanie drewno z którego warto skorzystać

Tanie drewno z którego warto skorzystać

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czym jest drewno egzotyczne i czy faktycznie powinniśmy w nie inwestować. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość z nas nie More »

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Marketing to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina. Dzięki temu mamy dostęp do coraz nowszych rozwiązań i narzędzi marketingowych. Mogą z nich korzystać wszyscy, jednak to głównie z myślą o przedsiębiorcach proponowane są More »

Jak to jest z tarasem?

Jak to jest z tarasem?

Chciałbym, żebyśmy podyskutowali nad tym jak to jest z tymi tarasami? Wiem, że są tacy, którzy uważają, że taras jest dobrym rozwiązaniem. Wiem też, że są tacy, którzy uważają, że taras nie More »

Tekścik o kołdrze puchowej

Tekścik o kołdrze puchowej

Jak widzicie, postanowiłem w pewien sposób wyróżnić kołdrę puchową. Dlaczego wybrałem kołdrę puchową? Wybrałem kołdrę puchową, ponieważ jest to kołdra, która gwarantuje głęboki i relaksacyjny cen. Myślę, że już taka argumentacja dużo More »

 

Problemy z koordynacją

Do zaburzeń integracji sensorycznej może dojść przy tak zwanej deprywacji sensorycznej, czyli ograniczeniu możliwości poznawania świata przez zmysły, na przykład gdy dziecko długo przebywa w szpitalu albo rodzice świadomie ograniczają naturalne potrzeby badania świata i ciągle czegoś dziecku zabraniają. Należy wtedy odwiedzić gabinet integracji sensorycznej i poprosić o pomoc specjalistę z tego zakresu. Dzieci żyjące pod tak zwanym, przysłowiowym kloszem mogą ucierpieć właśnie w taki sposób.

Terapia poprzez zabawę.

Gdy jednak okaże się, że dziecko potrzebuje pomocy, jej forma i rodzaj dobrany zostanie ściśle do rodzaju zaburzenia. Przykładowo, jeśli niemowlę jest nadwrażliwe na dotyk, terapeuta najpierw będzie uważnie obserwował reakcje dziecka na różne rodzaje dotyku, oceniając, który z nich jest dla dziecka miły, a który nie. Pamiętać jednak należy o tym żeby koniecznie odwiedzić gabinet integracji sensorycznej. Potem stopniowo terapeuta będzie oswajał je z różnymi doznaniami, również tymi, które dotąd nie były dla niego miłe, np. poprzez masaż. Podczas terapii integracji sensorycznej wykorzystywane są m.in. zabawki o różnych kształtach i fakturach, specjalista zaleca też ćwiczenia do domu. Terapia integracji sensorycznej odbywa się w odpowiednio wyposażonej sali terapeutycznej w takim miejscu jak gabinet integracji sensorycznej.

Tam dzieci poprzez zabawę kierowaną przez terapeutę, organizują pracę swoich zmysłów tak, by była wydajna i stanowiła podstawę prawidłowego rozwoju. Terapia integracji sensorycznej jest terapią ruchem, stąd podczas sesji dzieci huśtają się, jeżdżą na deskorolce, ćwiczą w suchym basenie z piłeczkami, skaczą na trampolinie, ćwiczą na piłkach, grają na instrumentach, bawią się różnymi masami plastycznymi itd. Terapia integracji sensorycznej nie jest uciążliwa dla dziecka i nie ma się co obawiać, ze narazimy swoje ukochane dziecko na zbędę nieprzyjemności. Terapie należy podjąć aby pomóc dziecku z powstałym problemem w postaci zaburzeń. Możesz tylko pomóc swojemu dziecku.