Niesamowite meble

Niesamowite meble

Posiadanie oryginalnych mebli w domu nadaje wnętrzu niesamowitego wyglądu. Ten charakter i ten klimat nie jest do opisania. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które dizajnerskie meble mają w salonie czy w More »

Tanie drewno z którego warto skorzystać

Tanie drewno z którego warto skorzystać

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czym jest drewno egzotyczne i czy faktycznie powinniśmy w nie inwestować. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość z nas nie More »

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Marketing to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina. Dzięki temu mamy dostęp do coraz nowszych rozwiązań i narzędzi marketingowych. Mogą z nich korzystać wszyscy, jednak to głównie z myślą o przedsiębiorcach proponowane są More »

Jak to jest z tarasem?

Jak to jest z tarasem?

Chciałbym, żebyśmy podyskutowali nad tym jak to jest z tymi tarasami? Wiem, że są tacy, którzy uważają, że taras jest dobrym rozwiązaniem. Wiem też, że są tacy, którzy uważają, że taras nie More »

Tekścik o kołdrze puchowej

Tekścik o kołdrze puchowej

Jak widzicie, postanowiłem w pewien sposób wyróżnić kołdrę puchową. Dlaczego wybrałem kołdrę puchową? Wybrałem kołdrę puchową, ponieważ jest to kołdra, która gwarantuje głęboki i relaksacyjny cen. Myślę, że już taka argumentacja dużo More »

 

Piękna nuta zapachowa

Często zapachy opisuje się, korzystając z nazw zrozumiałych tylko dla perfumiarzy. Dlatego nie przejmuj się, jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić zapachu, na który składa się na przykład nuta skórzana, nuta leśna czy róży damasceńskiej. Trudno policzyć wszystkie składniki perfum, samego olejku pomarańczowego jest kilkanaście rodzajów. Trudno też klasyfikować perfumy jako kwiatowe czy wodne, bo powstaje mnóstwo nowych zapachów nieprzystających do żadnej kategorii. Jedyny prawdziwy test perfum to wrażenie, jakie na tobie robią. Tylko wtedy wiesz, czy je polubisz. A na pewno dla każdej innej osoby będą pachnieć inaczej, bo każdy z nas ma swoją własną wrażliwość na zapachy.

Zapach musi Ci się podobać.

Bardzo ważne jest to, w jaki sposób będziemy wybierać nowe perfumy w sklepie. Nasz przewodnik po zapachach, czyli nos, po kilku powąchanych flakonach odmówi współpracy. Receptory węchowe przeciążone ilością bodźców zapachowych przestaną rozpoznawać nowe. Dlatego na raz maksymalnie damy radę powąchać około czterech rodzajów. Zaczynamy od perfum bezbarwnych, bo to zazwyczaj najlżejsze zapachy, a kończymy na najciemniejszych – najcięższych. Najlepiej posmarować perfumami wewnętrzną stronę nadgarstków, bo perfumy ujawniają cały swój bukiet zapachowy dopiero w kontakcie z ciepłą skórą. Nie możesz spryskiwać się perfumami zbyt obficie. Tutaj panuje zasada, im mniej tym lepiej. Mocny, intensywny zapach perfum może być odstręczające, może przeszkadzać osobom, które obcują z Tobą. Najbardziej skoncentrowana postać zapachu to perfumy , które zawierają od dwudziestu do ponad czterdziestu procent olejków zapachowych. Każda inna kompozycja esencji zapachowej i alkoholu nazywana jest woda toaletową nawet jeśli woda nie odgrywa w niej dużej roli. Przechowywanie perfum to podstawa. Większość z nas popełnia podstawowy błąd i zamiast w suchym i pozbawionym skoków temperatury miejscu, trzyma je na półce w łazience. Ciepło i parująca woda skracają przydatność zapachów do użycia. Olejki szybciej się z nich ulatniają, a sama kompozycja zapachowa może się nieco zmienić. Najlepszym miejscem do trzymania perfum jest twoja sypialnia.