Niesamowite meble

Niesamowite meble

Posiadanie oryginalnych mebli w domu nadaje wnętrzu niesamowitego wyglądu. Ten charakter i ten klimat nie jest do opisania. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które dizajnerskie meble mają w salonie czy w More »

Tanie drewno z którego warto skorzystać

Tanie drewno z którego warto skorzystać

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czym jest drewno egzotyczne i czy faktycznie powinniśmy w nie inwestować. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość z nas nie More »

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Marketing to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina. Dzięki temu mamy dostęp do coraz nowszych rozwiązań i narzędzi marketingowych. Mogą z nich korzystać wszyscy, jednak to głównie z myślą o przedsiębiorcach proponowane są More »

Jak to jest z tarasem?

Jak to jest z tarasem?

Chciałbym, żebyśmy podyskutowali nad tym jak to jest z tymi tarasami? Wiem, że są tacy, którzy uważają, że taras jest dobrym rozwiązaniem. Wiem też, że są tacy, którzy uważają, że taras nie More »

Tekścik o kołdrze puchowej

Tekścik o kołdrze puchowej

Jak widzicie, postanowiłem w pewien sposób wyróżnić kołdrę puchową. Dlaczego wybrałem kołdrę puchową? Wybrałem kołdrę puchową, ponieważ jest to kołdra, która gwarantuje głęboki i relaksacyjny cen. Myślę, że już taka argumentacja dużo More »

 

Jak można chronić powietrze ?

Ochrona powietrza może być realizowana przez podejmowanie różnorodnych działań takich jak na przykład instalowanie wydajnych filtrów kominowych. Nawet w przypadku starszych technologii urządzenia takie zatrzymują znaczną część zanieczyszczeń, w przypadku nowszych technologii filtry zazwyczaj są montowane seryjnie. Ochrona atmosfery jest bardzo ważna dlatego trzeba inwestować w takie rozwiązania jak właśnie filtry.

Jak jeszcze można chronić powietrze?

Wdrażanie nowych, czystszych technologii przemysłowych to także bardzo ważny aspekt takiej rzeczy jak ochrona atmosfery. W praktyce nowsze technologie są czystsze oraz mniej energochłonne. Cześć szkodliwych substancji stosowanych w przemyśle zastępowana jest przez inne, bezpieczniejsze na przykład zamienniki freonów .Modyfikacja istniejących technologii i większa hermetyzacja produkcji. W praktyce oznacza to np. odsiarczanie węgla przed jego spaleniem, czy też dbałość o odizolowanie produkcji od środowiska. W przypadku ogrzewania domów korzystna jest zmiana paliwa na mniej emisyjne (np. gaz ziemny zamiast węgla) oraz ocieplanie budynków. Inwestowanie w ekologiczne środki transportu i modyfikacja już istniejących. Oznacza to nowsze nie emisyjne, lub nisko emisyjne samochody wyposażone w lepsze katalizatory również jest wkładem w taką sprawę jak ochrona atmosfery.

Ważnym wkładem jest te modyfikowane paliwa na przykład bezołowiowe, rozbudowę transportu elektrycznego na przykład trolejbusy. Ważna jest także promocja transportu rowerowego, czy wodnego oraz wdrażanie nowych technologii w transporcie lotniczym. Budowanie izolacyjnych pasów zieleni wokół zakładów przemysłowych. Zieleń zatrzymuje pewną ilość zanieczyszczeń gazowych, szczególnie pyłów. Ważna sprawą jest aby promować jeżdżenie rowerem bo jest to i ekologiczne, dobre dla środowiska i zdrowe dla każdego człowieka. Zanieczyszczenia powietrza można podzielić w zależności od ich rodzaju (gazowe lub pyłowe), oraz od ich źródła (przemysłowe, transportowe, związane z produkcją energii oraz naturalne