Niesamowite meble

Niesamowite meble

Posiadanie oryginalnych mebli w domu nadaje wnętrzu niesamowitego wyglądu. Ten charakter i ten klimat nie jest do opisania. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które dizajnerskie meble mają w salonie czy w More »

Tanie drewno z którego warto skorzystać

Tanie drewno z którego warto skorzystać

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czym jest drewno egzotyczne i czy faktycznie powinniśmy w nie inwestować. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość z nas nie More »

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Marketing to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina. Dzięki temu mamy dostęp do coraz nowszych rozwiązań i narzędzi marketingowych. Mogą z nich korzystać wszyscy, jednak to głównie z myślą o przedsiębiorcach proponowane są More »

Jak to jest z tarasem?

Jak to jest z tarasem?

Chciałbym, żebyśmy podyskutowali nad tym jak to jest z tymi tarasami? Wiem, że są tacy, którzy uważają, że taras jest dobrym rozwiązaniem. Wiem też, że są tacy, którzy uważają, że taras nie More »

Tekścik o kołdrze puchowej

Tekścik o kołdrze puchowej

Jak widzicie, postanowiłem w pewien sposób wyróżnić kołdrę puchową. Dlaczego wybrałem kołdrę puchową? Wybrałem kołdrę puchową, ponieważ jest to kołdra, która gwarantuje głęboki i relaksacyjny cen. Myślę, że już taka argumentacja dużo More »

 

Inwestycja w przyszłość

Działalność zawodowa, która polega na wykonaniu szeregu czynności zleconych przez właściciela nieruchomości za określoną sumę pieniężną to nic innego jak zarządzanie nieruchomościami. Możliwości inwestycji na polskim rynku jest naprawdę wiele, chcąc jednak zadbać o lepsze jutro i godną przyszłość warto zając się tym tematem na platformie zawodowej.

Najważniejsze rodzaje nieruchomości

Nieruchomość stanowi rodzaj rzeczy w rozumieniu prawa cywilnego. Możemy rozróżnić trzy najważniejsze rodzaje nieruchomości w polskim systemie prawnym. Nie istnieje zatem jeden rodzaj nieruchomości. Kodeks cywilny wyróżnia aż trzy jej rodzaje: nieruchomości gruntowe, nieruchomości budynkowe oraz części budynków, rozumiane jako nieruchomości lokalne. Jak widać, osoby zajmujące się dziedziną zarządzanie nieruchomościami mają ogromne pole do popisu. Nieruchomości gruntowe to części powierzchni ziemskich, które stanowią przedmiot własności. Częściami składowymi nieruchomości gruntowej są wszystkie znajdujące się na nich budynki, urządzenia a nawet rośliny. Rodzajami nieruchomości gruntowych są: nieruchomość rolna oraz nieruchomość leśna. Kolejnymi, wyodrębnionymi nieruchomości są nieruchomości budynkowe. Pojęcie to dotyczy prawa użytkowania wieczystego, które tyczy się jedynie gruntu. Trzeci rodzaj nieruchomości, czyli nieruchomości lokalowe powstają na podstawie ustawy o własności lokalu. Nieruchomość lokalowa to nic innego jak lokal mieszkalny, który przekształca się w nieruchomość lokalową. Jeśli o zakup nieruchomości, proces ten wymaga zachowania formy aktu notarialnego.

Jeśli cudzoziemiec chciałby zakupić w Polsce nieruchomość musiałby dostać zezwolenie ministra spraw wewnętrznych i administracji. Zarówno kupno jak i zarządzanie nieruchomościami nie są procesami łatwymi, warto bliżej zapoznać się z tym tematem, aby z laika stać się mistrzem w tym fachu. Być może twój przyjaciel będzie potrzebować rady w tej materii, wtedy będziesz mógł się wykazać niecodzienną wiedzą oraz doświadczeniem.