Niesamowite meble

Niesamowite meble

Posiadanie oryginalnych mebli w domu nadaje wnętrzu niesamowitego wyglądu. Ten charakter i ten klimat nie jest do opisania. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które dizajnerskie meble mają w salonie czy w More »

Tanie drewno z którego warto skorzystać

Tanie drewno z którego warto skorzystać

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czym jest drewno egzotyczne i czy faktycznie powinniśmy w nie inwestować. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość z nas nie More »

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Marketing to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina. Dzięki temu mamy dostęp do coraz nowszych rozwiązań i narzędzi marketingowych. Mogą z nich korzystać wszyscy, jednak to głównie z myślą o przedsiębiorcach proponowane są More »

Jak to jest z tarasem?

Jak to jest z tarasem?

Chciałbym, żebyśmy podyskutowali nad tym jak to jest z tymi tarasami? Wiem, że są tacy, którzy uważają, że taras jest dobrym rozwiązaniem. Wiem też, że są tacy, którzy uważają, że taras nie More »

Tekścik o kołdrze puchowej

Tekścik o kołdrze puchowej

Jak widzicie, postanowiłem w pewien sposób wyróżnić kołdrę puchową. Dlaczego wybrałem kołdrę puchową? Wybrałem kołdrę puchową, ponieważ jest to kołdra, która gwarantuje głęboki i relaksacyjny cen. Myślę, że już taka argumentacja dużo More »

 

Duże miasta niosą za sobą pewne skutki

Jak wiadomo, duże miasta niosą za sobą pewne skutki. Jest to temat rzeka, więc skupie się tylko na jednym skutku. Pewnie większość z Państwa domyśla się, że chodzi mi o ceny. Ceny w dużych miastach są wysokie. Wysokie ceny dotyczą dosłownie każdej branży, nie ma jakichkolwiek wyjątków. Wiadomo, że różnice czasem są większe a czasem są mniejsze, to absolutnie naturalne. Jeżeli weźmiemy pod uwagę psychologów, psycholog Warszawa zarabia dużo więcej niż psycholog Bydgoszcz. W dużym mieście (Warszawa jest największym miastem w Polsce), zapotrzebowanie jest duże. Warszawskie zapotrzebowanie jest zdecydowanie największe w Polsce. Jeżeli w innym mieście ktoś będzie miał wysokie ceny, klienci pójdą gdzie indziej. W Warszawie klienci zawsze się znajdą. Nie ma jednak co ukrywać, że czasem warto spojrzeć na sprawę z innej strony. Czasem, jeżeli spojrzy się na sprawę z drugiej strony, lepiej widać. Można powiedzieć, że tak jest między innymi w przytoczonym przeze mnie przykładzie.

Patrzymy na sprawę z drugiej strony

Najwyższa pora, żeby przejść od słów do czynów czyli spojrzeć na sprawę z drugiej strony.

Tak jak już powiedziałem psycholog Warszawa może zaryzykować ustalenie wysokich cen. Teoretycznie zaryzykować może każdy, mam nadzieję, że doskonale się rozumiemy. Psycholog warszawa musi jednak pamiętać, że ma do czynienia z konkurencją, której nigdzie nie można spotkać. Mam na myśli to, że konkurencja jest ogromna. Im większa konkurencja tym większy poziom usług trzeba reprezentować. Jeżeli trzeba reprezentować bardzo wysoki poziom usług to znak, że trudno jest się utrzymać na rynku. Podsumowując to wszystko co zostało powiedziane, wszystko ma jakieś swoje wady i zalety. Nigdy nie jest tak, że mamy do czynienia z samymi zaletami czy samymi wadami. Serdecznie zachęcam do tego, żeby o tym nie zapominać (wydaje mi się, że ludziom bardzo często to się zdarza). Jeżeli ludzie przestaną o tym zapominać, będzie dobrze. Myślę, że poruszyłem już wszystkie najważniejsze tematy, serdecznie zapraszam do czytania kolejnych tekstów.