Niesamowite meble

Niesamowite meble

Posiadanie oryginalnych mebli w domu nadaje wnętrzu niesamowitego wyglądu. Ten charakter i ten klimat nie jest do opisania. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które dizajnerskie meble mają w salonie czy w More »

Tanie drewno z którego warto skorzystać

Tanie drewno z którego warto skorzystać

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czym jest drewno egzotyczne i czy faktycznie powinniśmy w nie inwestować. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość z nas nie More »

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Marketing to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina. Dzięki temu mamy dostęp do coraz nowszych rozwiązań i narzędzi marketingowych. Mogą z nich korzystać wszyscy, jednak to głównie z myślą o przedsiębiorcach proponowane są More »

Jak to jest z tarasem?

Jak to jest z tarasem?

Chciałbym, żebyśmy podyskutowali nad tym jak to jest z tymi tarasami? Wiem, że są tacy, którzy uważają, że taras jest dobrym rozwiązaniem. Wiem też, że są tacy, którzy uważają, że taras nie More »

Tekścik o kołdrze puchowej

Tekścik o kołdrze puchowej

Jak widzicie, postanowiłem w pewien sposób wyróżnić kołdrę puchową. Dlaczego wybrałem kołdrę puchową? Wybrałem kołdrę puchową, ponieważ jest to kołdra, która gwarantuje głęboki i relaksacyjny cen. Myślę, że już taka argumentacja dużo More »

 

Dobry sprzedawca jest profesjonalistą

Wzorowa obsługa klienta wymaga umiejętności prawdziwego słuchania klientów. Jest to o tyle ważne w interakcjach z poszczególnymi osobami, aby być uważnym i wrażliwym na opinie, które otrzymuje się w ogóle. Dobre umiejętności słuchania pomogą ci zrozumieć specyfikę danej sytuacji i ideę osoby, z którą masz właśnie do czynienia oraz udzielić właściwej odpowiedzi na pytania klientów. Takich rzeczy możesz nauczyć się na takich wydarzeniach jak szkolenia dla sprzedawców. Klienci mogą nie mówić ci wprost, że oprogramowanie które zakupili czy samochód, którym wyjechali z salonu kilka dni temu nie działa poprawnie, mogą powiedzieć to w sposób niebędący konkretnym komunikatem, dlatego musisz być czujny.
Jakie cechy posiada idealny sprzedawca?
Osoby zaangażowane w obsługę klienta powinny mieć szczere pragnienie aby rozwiązać problemy klientów. Twoja zdolność do zadawania odpowiedniego rodzaju pytań będzie tu kluczowym czynnikiem. Pisałem o tym tutaj. Trzeba też poświęcić odpowiednią ilość czasu aby zrozumieć czego tak naprawdę potrzebuje klient. Takich rzeczy można dowiedzieć się na takich przedsięwzięciach jak szkolenia dla sprzedawców. Zamknięcie rozmowy nie ma tu oczywiście nic wspólnego z zamknięciem sprzedaży. Umieć zamknąć z klientem rozmowę znaczy zakończyć rozmowę z potwierdzeniem satysfakcji klienta, że wszystko zostało załatwione jak należy lub będzie, i że każdy problem, który ich do nas sprowadził został całkowicie rozwiązany. Wzorowa obsługa klienta wymaga abyś zawsze był profesjonalny, przyjazny i uprzejmy. To pozostawi klientowi pozytywne odczucia. Pewna bezpośredniość i wyrazistość również pomaga budować silne relacje z klientem. Szkolenia dla sprzedawców z pewnością nauczą Cię wszystkiego. Orientacja na cel to niezwykle ważna umiejętność. Dając pracownikom nieograniczone uprawnienia sprawiasz, że pozyskany wcześniej klient nie zawsze wraca, a wiele firm właśnie tego się spodziewa. Można oczywiście stworzyć wytyczne dla swoich pracowników, które umożliwią im wiele swobody do obsługi klientów w indywidualnych przypadkach, ale trzeba wskazywać w nich przede wszystkim na cele biznesowe firmy, które powinny być priorytetem.