Niesamowite meble

Niesamowite meble

Posiadanie oryginalnych mebli w domu nadaje wnętrzu niesamowitego wyglądu. Ten charakter i ten klimat nie jest do opisania. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które dizajnerskie meble mają w salonie czy w More »

Tanie drewno z którego warto skorzystać

Tanie drewno z którego warto skorzystać

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czym jest drewno egzotyczne i czy faktycznie powinniśmy w nie inwestować. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość z nas nie More »

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Marketing to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina. Dzięki temu mamy dostęp do coraz nowszych rozwiązań i narzędzi marketingowych. Mogą z nich korzystać wszyscy, jednak to głównie z myślą o przedsiębiorcach proponowane są More »

Jak to jest z tarasem?

Jak to jest z tarasem?

Chciałbym, żebyśmy podyskutowali nad tym jak to jest z tymi tarasami? Wiem, że są tacy, którzy uważają, że taras jest dobrym rozwiązaniem. Wiem też, że są tacy, którzy uważają, że taras nie More »

Tekścik o kołdrze puchowej

Tekścik o kołdrze puchowej

Jak widzicie, postanowiłem w pewien sposób wyróżnić kołdrę puchową. Dlaczego wybrałem kołdrę puchową? Wybrałem kołdrę puchową, ponieważ jest to kołdra, która gwarantuje głęboki i relaksacyjny cen. Myślę, że już taka argumentacja dużo More »

 

Czym jest bitcoin?

Tradycyjne waluty znane są już bardzo dobrze każdemu, jednak jak wiadomo, w dzisiejszych czasach wszystko się ulepsza, więc nawet te waluty ludzie starają się unowocześniać. Chcą z nich korzystać wygodniej i jeszcze na nich zarabiać, więc w tym celu stworzyli specjalne kryptowaluty. Najpopularniejszą z nich jest bitcoin, inaczej zwana bitmonetą, którą wprowadzono dopiero 7 lat temu. A co warto jeszcze o niej wiedzieć?

Zwykle opowiadając o jakiejś rzeczy, mówi się od razu, kto ją w ogóle stworzył lub wymyślił. Kryptomoneta też musiała jakoś powstać, jednak nie wiadomo w stu procentach, przez kogo została ona wykreowana. Większość źródeł informacji podaje, że stworzyła ją albo osoba, albo cała grupa osób nazywająca się „Satoshi Nakamoto”. Nazwa ta związana jest ściśle z otwartoźródłowym oprogramowaniem oraz specjalną siecią. A jak korzysta się z bitmonet? Czy przeciętny człowiek może to zrobić? otóż tak, bo wystarczy zapisać je na swoim komputerze osobistym, tworząc wcześniej folder-portfel. Bitcoin może być równie przetrzymywany na specjalnym serwisie, który będzie zajmować się przechowywaniem portfeli osób trzecich. Są już takie nowoczesne portale internetowe, które skupiają się tylko na tym, więc ludzie mogą bez problemu je znaleźć, wejść na nie i założyć w nich swój portfel, aby przetrzymywać w nim kryptowalutę.

Warto jeszcze wspomnieć, że bitcoin jest walutą, która składa się z o wiele mniejszych jednostek. Je nazywa się satoshi i także można z nich korzystać. Wymaga to oczywiście zdobycia początkowo pewnej wiedzy, jednak czasem rzeczywiście się to opłaca. Oczywiście przeciętny człowiek nie musi wcale korzystać z kryptowaluty, bo ta zwykła waluta w zupełności mu wystarczy. Jedynie ci ludzie, którzy pragną działać w wirtualnym świecie, muszą zapoznawać się z takimi innowacjami. Prawdziwym przedsiębiorcom już udało się zarobić na tej kryptowalucie, czyli na bitcoinie, jednak jest to dość trudne. Tylko najlepsi potrafią zrobić z niej użytek i na niej zyskać, jednocześnie nic nie tracąc.