Niesamowite meble

Niesamowite meble

Posiadanie oryginalnych mebli w domu nadaje wnętrzu niesamowitego wyglądu. Ten charakter i ten klimat nie jest do opisania. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które dizajnerskie meble mają w salonie czy w More »

Tanie drewno z którego warto skorzystać

Tanie drewno z którego warto skorzystać

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czym jest drewno egzotyczne i czy faktycznie powinniśmy w nie inwestować. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość z nas nie More »

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Marketing to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina. Dzięki temu mamy dostęp do coraz nowszych rozwiązań i narzędzi marketingowych. Mogą z nich korzystać wszyscy, jednak to głównie z myślą o przedsiębiorcach proponowane są More »

Jak to jest z tarasem?

Jak to jest z tarasem?

Chciałbym, żebyśmy podyskutowali nad tym jak to jest z tymi tarasami? Wiem, że są tacy, którzy uważają, że taras jest dobrym rozwiązaniem. Wiem też, że są tacy, którzy uważają, że taras nie More »

Tekścik o kołdrze puchowej

Tekścik o kołdrze puchowej

Jak widzicie, postanowiłem w pewien sposób wyróżnić kołdrę puchową. Dlaczego wybrałem kołdrę puchową? Wybrałem kołdrę puchową, ponieważ jest to kołdra, która gwarantuje głęboki i relaksacyjny cen. Myślę, że już taka argumentacja dużo More »

 

Co to jest iniekcja pozioma?

Zacznijmy od tego, że bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo ich budynki są narażone na zniszczenie i to właśnie z powodu nie wykonani takich zabiegów jak iniekcja pozioma. W większości domów czy starszych budynków można zauważyć wilgoć, która wnika w ściany oraz w fundamenty. Początkowo nie jest to niebezpieczne zjawisko, jednak wraz z upływem czasu może powodować pleśń oraz zmiany chemiczne wewnątrz ścian i fundamentów. A to wraz z kolejnymi latami pod wpływem wchłaniania coraz większej ilości wody zaczyna negatywnie wpływać na strukturę całego budynku, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do jego zawalenia. Dlatego jeżeli kupujesz dom to pierwsze co musisz zrobić to jego dokładne osuszenie i wywietrzenia.

iniekcja pozioma powinna być wykonywana przez profesjonalną firmę z doświadczeniem.

iniekcja pozioma może być wykonana zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz budynku, a to bez wątpienia jest ogromną zaletą. Cały proces polega na zabezpieczeniu poziomym mury przed wciąganiem wilgoci w strukturę. Przeważnie wykonuje się takie zabiegi w zabytkowych budynkach, które nigdy nie były izolowane w ten sposób. Ale iniekcja pozioma znakomicie się sprawdza w domach gdzie były przeprowadzane różnego rodzaju remonty, które mogły uszkodzić zabezpieczenie. Nie da się ukryć, że wraz z upływem czasu zabezpieczenie przestaje spełniać swoje zadania.

Jednak gdy wszystko zostanie odpowiednie wykonane w sposób profesjonalny to ryzyko zniszczenia jest o wiele mniejsze, a tak zwana izolacja pozioma będzie działała bez zarzutów przez wiele lat. Dlatego lepie wykonać to raz a dobrze i mieć spokój niż ponawiać cały proces co kilka lat. Cały proces polega na wywierceniu w murze odpowiedniej wielkości otworów, którym pod dość sporym, ale idealnie dopasowanym ciśnieniem zostaną wprowadzone specjalistyczne preparaty, którym zadaniem jest związanie wody oraz zabezpieczenie murów przed dostawanie się kolejnych porcji wilgoci w ich strukturę. Proces jest prosty jednak wymaga profesjonalnego przygotowania.