Niesamowite meble

Niesamowite meble

Posiadanie oryginalnych mebli w domu nadaje wnętrzu niesamowitego wyglądu. Ten charakter i ten klimat nie jest do opisania. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które dizajnerskie meble mają w salonie czy w More »

Tanie drewno z którego warto skorzystać

Tanie drewno z którego warto skorzystać

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się czym jest drewno egzotyczne i czy faktycznie powinniśmy w nie inwestować. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość z nas nie More »

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Najciekawsze narzędzie marketingowe

Marketing to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina. Dzięki temu mamy dostęp do coraz nowszych rozwiązań i narzędzi marketingowych. Mogą z nich korzystać wszyscy, jednak to głównie z myślą o przedsiębiorcach proponowane są More »

Jak to jest z tarasem?

Jak to jest z tarasem?

Chciałbym, żebyśmy podyskutowali nad tym jak to jest z tymi tarasami? Wiem, że są tacy, którzy uważają, że taras jest dobrym rozwiązaniem. Wiem też, że są tacy, którzy uważają, że taras nie More »

Tekścik o kołdrze puchowej

Tekścik o kołdrze puchowej

Jak widzicie, postanowiłem w pewien sposób wyróżnić kołdrę puchową. Dlaczego wybrałem kołdrę puchową? Wybrałem kołdrę puchową, ponieważ jest to kołdra, która gwarantuje głęboki i relaksacyjny cen. Myślę, że już taka argumentacja dużo More »

 

Administrowanie nieruchomościami

Zarządzanie nieruchomością to szerszy zakres czynności niż administrowanie. Rolą zarządcy jest aktywne zarządzanie majątkiem właściciela ulokowanym w nieruchomości, natomiast administrowanie to wyłącznie prowadzenie bieżących czynności zwianych z obsługą nieruchomości i obniżeniem kosztów eksploatowania przez użytkowników. Zarządzanie nieruchomością polega na podejmowaniu decyzji i dokonywaniu czynności mających na celu zapewnienie właściwej gospodarki ekonomiczno-finansowej nieruchomości oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości, w tym bieżącej czynności takiej jak administrowanie nieruchomościami, jak również czynności zmierzających do utrzymania nieruchomości w stanie niepogorszonym zgodnie z jej przeznaczeniem oraz do uzasadnionego inwestowania w tę nieruchomość

Przy administrowaniu nieruchomością decyzje są podejmowane przez właściciela.

Administrowanie nieruchomością to przejęcie większości obowiązków związanych z utrzymaniem, a pozostawienie Zarządowi Wspólnoty wszelkich decyzji dotyczących nieruchomości. Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową wykonywaną przez licencjonowanych zarządców nieruchomości lub przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie takim jak administrowanie nieruchomościami odbywającą się na zasadach określonych w ustawie o gospodarce nieruchomościami. Zarządca działa na podstawie umowy o zarządzanie zawartej ze wspólnotą mieszkaniową, w imieniu której działa Zarząd Wspólnoty. Zarządca zajmuje się wyłącznie sprawami bieżącymi wspólnoty. Najczęściej jest to typowe zarządzanie takimi czynnościami jak sprzątanie, naprawy bieżące itp. Często zarządca prowadzi też księgowość. Zarząd od zarządcy najbardziej odróżnia prawo do reprezentowania wspólnoty na zewnątrz.

Właściciele tylko zarządowi mogą udzielić pełnomocnictwa i tylko on występuje w imieniu wspólnoty w sądzie, w urzędzie skarbowym oraz w innych instytucjach. Za działalność zarządcy odpowiada zarząd wybrany przez wspólnotę i on powinien go rozliczać z wykonywania swoich obowiązków, pamiętając o tym, iż jeżeli właściciele są niezadowoleni z działalności zarządu, mogą go zmienić. Wspólnota, która chce odwołać zarząd, musi podjąć odrębną uchwałę w tej sprawie i podać powody niezadowolenia z takiej czynności jak administrowanie nieruchomościami. Właściciele mogą żądać ustanowienia zarządcy przymusowego przez sąd, który określa obowiązki takiego zarządcy oraz wysokość wynagrodzenia.